Potrawy proste, smaczne i szybkie

Kakao nie tylko na jesienne wieczory


Czy może być coś lepszego na jesienne wieczory od kubka gorącego kakao? Gorący, aromatyczny napój sprawia, że nasze samopoczucie się poprawia. To kakao pozwala nam spojrzeć na życie z radością.

Oczywiście mam na myśli kakao gorzkie. Używane też do ciast. Wszelkiego typu napoje instant, zalewane wodą lub zimnym mlekiem to marna podróba. Aromat sztuczny, smak płytki chemiczny, brak możliwości regulowania słodkości napoju to podstawowe wady wszelkich kakaowych „wynalazków”. Lepiej poświęcić odrobinę swojego czasu i przygotować coś niezwykle smacznego.

składniki: gorzkie kakao (ja używam tego z wiatraczkiem), mleko (najlepiej3,2%, cukier

receptura: Do garnka wlewamy mleko. Ilość mleka zależy od tego jak dużo wybornego napoju chcemy uzyskać. Odrobinę mleka zostawiamy w kubku, szklance itd. tam wsypujemy kakao i cukier aby je rozmieszać.

Zasada jest taka – na każdą szklankę mleka (200 ml) dajemy jedną łyżeczkę (taką do do herbaty) kakao i dwie łyżeczki cukru* (łyżeczki mogą być czubate)

Gotujemy mleko – pilnujemy cały czas aby nam nie wykipiało. Jeśli dysponujemy specjalnym garnkiem z gwizdkiem do gotowania mleka – ten problem nie istnieje. Jednak w takim garnku mleko nie ugotuje się tak dobrze właśnie z tego powodu, że mleko nie wykipi.
Kiedy mleko jest gorące – wlewamy do niego wcześniej przygotowaną miksturę (kakao, mleko, cukier) i gotujemy. I już, kakao jest gotowe, można pić.

Do gotowego kakao można dodać np. odrobinę cynamonu – wtedy jeszcze bardziej wyostrzy się jego smak. Kakao najlepiej smakuje z wielkiego kubka, wieczorem. Momentalnie poprawia nastrój.

* osoby na diecie zamiast cukru mogą użyć słodzika.

GD Star Rating
loading…Zostaw komentarz

Imię (wymagane)

Strona www