Potrawy proste, smaczne i szybkie

Szybka sałatka z czerwoną fasolą

Szybka sałatka. Mia­łem ochotę na sałatkę. W lodówce jako tako skład­ni­ków brak do sałatki. Ale na widoku poka­zała się fasolka czer­wona kon­ser­wowa. Jajka były, majo­nez też, tak więc wciągu 15 minut sałatka była gotowa. Nie ma co owi­jać w bawełnę, podaję przepis :)

Prze­pis na sałatkę z czer­woną fasolą

 Skład­niki

fasolka czer­wona kon­ser­wowa
cebula
natka pie­truszki
2 jajka
przy­prawy
majonez

 Spo­sób przyrządzenia:

  • Jajka gotu­jemy na twardo
  • Fasolkę czer­woną odce­dzamy przez sitko z wody z puszki.
  • Do miseczki wrzu­camy fasolkę, pokro­joną natkę pie­truszki, jajka pokro­jone w drobną kostkę, cebule pokro­jona w drobną kostkę. (jeśli ktoś ciężko znosi cebulkę może sobie ją spa­rzyć gorącą wodą i dopiero potem wrzu­cić do sałatki, będzie można łatwiej strawić.)
  • Wszyst­kie skład­niki mie­szamy. Dopra­wiamy pie­przem, solą, innymi przy­pra­wami w zależ­no­ści, jakie lubimy.
  • Na koniec, doda­jemy majo­nez. Wszystko mie­szamy. Gotowe.

Pro­sta, prawda?! Szybka i smaczna. Cza­sem się chce cos zjeść nie dość, że innego do jesz­cze szyb­kiego. Bo głód to wróg, który dopada i szybko nie da się odgo­nić. A i byle czym się nie zado­woli. Tak więc mam dla was kolejną pro­po­zy­cje sałatki innej niż wszyst­kie. Smacznego!

GD Star Rating
loading…Komentarze(1)
  • Avatar

    Grzesiu paź 24 2012 - 18:20

    Cześć mam 12 lat i zro­bi­łem tą sałątke aku­rat jest 25 rocz­nica ślubu moich rodzi­ców samemu mi sma­ko­wałą bar­dzo dobrze !!! :) im tesz bar­dzo :) jestem bar­dzo wdzięczny :)!!!

Zostaw komentarz

Imię (wymagane)

Strona www