Potrawy proste, smaczne i szybkie

Zapiekanka z mięsa mielonego

Mięso mie­lone nadaje się do wielu eks­pe­ry­men­tów kuli­nar­nych. Zawsze pięk­nie się zaru­mieni, upie­cze i usmaży. Kotle­ciki, spa­get­te­ria a tym razem? zapie­kane mię­sko. Odpo­wied­nio przy­go­to­wane, podane z dobrą surówką jest zna­ko­mita pro­po­zy­cją na obiad.

Prze­pis na zapie­kankę z mięsa mielonego

Skład­niki:

450 gr mięsa mie­lo­nego ( np. Soko­łów )
3 jajka
kilka pla­strów sera żół­tego
cebula
czo­snek
kope­rek
bazy­lia, ore­gano
sól, pieprz

Spo­sób przyrządzenia:

Mie­szamy mięso mie­lone, surowe jajko, cebule pokro­joną w drobną kostkę, starty ząbek czosnku, kope­rek, przy­prawy ? sól, pieprz, ore­gano, bazylia.

W żaro­od­por­nym naczy­niu ukła­damy połowę przy­go­to­wa­nego mięsa. Następną war­stwę ukła­damy z jajek ugo­to­wa­nych na twardo i pokro­jo­nych w pla­stry. Na to nakła­damy kilka pla­strów sera żół­tego. Na wierz­chu kła­dziemy pozo­stałe mięso mielone.

Wkła­damy do roz­grza­nego pie­kar­nika. Piec 50 minut w tem­pe­ra­tu­rze 200 °C w tzw. mię­dzy­cza­sie nało­żyć w trak­cie pie­cze­nia kilka pla­strów sera żół­tego na sam wierzch.

Do tej potrawy można dodać rów­nież pod­sma­żone pie­czarki zamiast goto­wa­nych jajek. Mimo że czas ocze­ki­wa­nia jest troszkę przy­długi, no ale tego wymaga mięso. Do tej potrawy można podać jakąś fajna surówkę i danie na obiad jak zna­lazł. Ja do tego dania poda­łam sma­żoną kapu­stę wło­ską z cebulką, dopra­wiona pie­przem, solą i maggi. Wszystko było prze­pyszne. Smacznego!

GD Star Rating
loading…Komentarze(5)
 • Pingback: Zapiekanka z makaronem, mięsem mielonym, czerwoną fasolą i kukurydzą Jedzenie Wszystko o jedzeniu i gotowaniu

 • Avatar

  Marta sie 28 2010 - 12:42

  Wła­śnie robię danie z tego prze­pisu, mam nadzieję, że będzie pyszne!

 • Avatar

  michaniu sie 28 2010 - 12:50

  A jak wiem, że będzie pyszne. Możesz się póź­niej z nami zdję­ciem i rela­cją podzielić 😀

 • Avatar

  jacek wrz 3 2010 - 16:55

  Wutam a ja troszke to przerobilem:)dodalem ryz,kukurydze,i kor­ni­szonka pokro­jo­nego w kosteczke plus pomi­dorki i ser zolty:)wlasnie sie robi:)

 • Avatar

  natalia gru 15 2010 - 12:43

  ja wła­sci­wie tez prze­obie i dodam ryz lub kasze jecz­mienna??
  ale podziele sie z wami faj­nym prze­pi­sem z mie­ska mie­lo­nego
  usma­zyc ok 15 nale­sni­ków a na osob­nej patelni sma­rzyc mie­sko do tego pie­czarki kuku­ry­dze cebule czo­snek i papryke czer­wona dopra­wic według uzna­nia i zawi­nac mie­sko w nale­sniki jak kro­kiety uło­zyc eszyst­kie zawi­niete nale­sniki z mie­sem w zaro­od­por­nym naczy­niu i przy­go­to­wac sos smie­tane roz­mie­szac z jaj­kiem i troszke mąki wylac na cała powierzch­nie i posy­pac serem piec ok 25 min smacznego!!!!!!!!!!!

Zostaw komentarz

Imię (wymagane)

Strona www