Potrawy proste, smaczne i szybkie

Galaretka truskawkowa domowa


Robiąc porządki w zamrażarce wyciągnąłem dwa opakowania musu z truskawek. Myślałem, ze uda mi się je bezproblemowo zjeść. Niestety przeliczyłem się ze swoimi siłami.

Miałem ochotę na zwykły mus truskawkowy. Swoją zachciankę zrealizowałem. Niestety zostało jedno całe opakowanie. Zamrozić już ich nie mogłem ponownie. Stanąłem przed dylematem. Co zrobić truskawkami? Wyrzucać nie chciałem. Sprawdziłem czym dysponuję. Okazało się, że nie mam gotowej galaretki, którą można by wykorzystać.

Na szczęście była żelatyna i cukier. Dzięki temu, wpadłem na pomysł domowej galaretki truskawkowej. To prosty, tani i szybki przepis.

Składniki:
2 szklanki musu z truskawek (czyli zmiksowanych truskawek)
2 łyżki cukru
3 łyżeczki żelatyny
1/2 szklanki wody

Sposób przygotowania:
W gorącej wodzie rozpuszczamy naszą żelatynę wraz z cukrem. Dobrze mieszamy tak aby nie było grudek i żelatyna całkowicie się rozpuściła. A następnie całość wlewamy do naszego musu truskawkowego i ponownie dokładnie mieszamy.

Następnym krokiem jest rozłożenie naszej mikstury, która stanie się galaretką, do salaterek. Salaterki można wstawić do lodówki. I już. To wszystko. Kiedy galaretka zetnie się, można ją z czystym sumieniem i ze smakiem zjeść. Można udekorować ją np. bitą śmietaną.

To naprawdę bardzo prosty i smaczny przepis. Zanim się obejrzycie rozpocznie się sezon truskawkowy, więc można już zacząć zbierać przepisy.

GD Star Rating
loading…Komentarze(3)
 • Avatar

  Asik Kwi 21 2010 - 10:04

  genialne w swojej prostocie, te najprostsze przepisy są najlepsze. będzie ich więcej? bo tak to nawet ja się gotować nauczę 😀

 • Avatar

  tylik Kwi 22 2010 - 16:32

  No proszę! Nie miałem pojęcia, ze Ty Michaniu prowadzisz taki serwis. Mnie jakos nie ciągnie do pichcenia w kuchni. Wolę…

  hmmmm…

  …samochody… 😀

  pzdr

 • Avatar

  michaniu Kwi 22 2010 - 18:55

  Od samochodów to ja mam kobietę 😀 Już dużo kilometrów zrobiłem i teraz wolę jak mnie wożą 🙂 A czasem udaje mi się coś ugotować.

Zostaw komentarz

Imię (wymagane)

Strona www