Potrawy proste, smaczne i szybkie

Twarożek z cebulą i ogórkiem


Przepisów na proste śniadanie czy też prostą kolację jest naprawdę wiele. Prosto w kuchni – zazwyczaj znaczy bardzo smacznie. Tak też jest i teraz.

Ta smaczna propozycja na śniadanie lub kolację może być przygotowana prawie zawsze. Wszak w większości lodówek zazwyczaj znajduje się jakiś biały ser, można również znaleźć cebulę, śmietanę.

A kiedy zaczyna się sezon na zielone, świeże ogórki, wtedy jest najlepsza pora na przygotowanie tej pysznej potrawy. Dodam tylko, że jak większość potraw na blogu i ta jest niezwykle prosta do przygotowania. Przygotowanie twarożku wiąże się  z maksymalnie 10 minutowym pobytem w kuchni.

Składniki:
ser biały (1 opakowanie np. kostka)
pół ogórka zielonego
pół cebuli
3 – 4 łyżki śmietany lub kefiru
sól
pieprz
papryka w płatkach (opcja)

Sposób przygotowania:
Ser biały wkładamy do miski gdzie maltretujemy go widelcem. Przykładamy się do tego aby był w miarę gładki. Małe grudki sera są dopuszczalne.

Ogórek i cebulę kroimy w drobną kostkę i dodajemy do sera. Od razu dodajemy do tego śmietanę lub kefir. I teraz do śmietany (lub kefiru) dodajemy nasze przyprawy. Dzięki temu zostaną one równomiernie rozprowadzone w twarożku.

Następnie  wszystko należy połączyć, dokładnie mieszając. Jeśli twarożek będzie zbyt suchy, dodajemy kolejną łyżkę śmietany (lub kefiru). Twarożek ma być bardzo wilgotny.

Papryka w płatkach (jest opcjonalna) sprawia, że twarożek jest ostrzejszy.

To wszystko. Pozostaje życzyć – SMACZNEGO!


GD Star Rating
loading…Komentarze(3)
Zostaw komentarz

Imię (wymagane)

Strona www