Potrawy proste, smaczne i szybkie

Czekolada – jaką Ty lubisz?


Jakaś dobra dusza czyta w moich myślach (lub czyta bloga, ale się nie przyznaje 🙂 ) i przed chwilą uraczyła nas pyszną czekoladą. To był naprawdę słodki kawałek czekolady. Dawno nie jadłem czekolady  z takim smakiem i zapałem. Słodki kawałek powoli rozpuszczał się w ustach. Mój dzisiejszy apetyt na słodkie został zaspokojony. Jak czasem niewiele trzeba do szczęścia?

Pochwalę się: to była Alpen Gold mleczna, niebieskie – tylko taka duża, większa od standardowej. A może to te większe są standardowe? A te małe są oszukaństwem? No nie wiem.  Wiem, że ta była mlecza i była smaczna.  A moje małe, spożywcze teorie spiskowe schodzą na dalszy plan. Choć czekolady Alpen Gold nie należą do moich ulubionych, ta mi smakowała.

Najbardziej lubię ręcznie robione czekoladki, takie prawdziwe kupowane najczęściej na wagę. To znaczy ja je kupuję na sztuki. Poproszę dwie te, i dwie te ooo i jeszcze dwie tamte. A pani później je waży 🙂 I lubię wszelkie kawowe i waniliowe smaki.

A jakie czekolady wy lubicie? Mleczne, gorzkie, z orzechami, nadziewane?

GD Star Rating
loading…Komentarze(8)
 • Avatar

  ladyG Kwi 28 2010 - 10:38

  O ja lubię i mleczną milkę i z truskawkami też milkę. No i lubię też czekoladki michałki i galaretkę w czekoladzie 😀

 • Avatar

  roda Kwi 28 2010 - 11:09

  A ja lubię gorzką czekoladę z Goplany. Nie wiem dlaczego, ale mi smakuje najbardziej. Inne mi nie podchodzą a mlecznych to nie cierpię.

 • Avatar

  wiki Kwi 28 2010 - 11:30

  Goplana likierowo-kokosowa to jest to. Ostatnio kupiłam w sklepie i zjadłam sama całą od razu. Polecam bo pyszna ale szybko znika w całości 😀

 • Avatar

  michaniu Kwi 28 2010 - 12:05

  Dwie opinie o Goplanie? Czyli trzeba będzie w najbliższym czasie jakiś mały test czekolady przeprowadzić. Taki mam plan.

 • Avatar

  aneta Kwi 28 2010 - 16:12

  LINDT najlepsza:) Mi osobiście najbardziej smakuje z papryką chilli a najmniej z miętą, jednak wszystkie czekolady lindt’a są pyszne.

 • Avatar

  michaniu Kwi 28 2010 - 16:41

  Widziałem ją w sklepie, ale jakoś nie miałem okazji aby zakupić. Widzę, że kolejna czekolada do sprawdzenia. Nie widzę tego zbyt… dietetycznie 😀

 • Avatar

  aneta Kwi 29 2010 - 14:29

  Ach tak 🙂 Najpierw kusisz a potem nam tu wypominasz dietę a raczej jej brak 🙂 Można zawsze dbać o dietę i kalorię nie odmawiając sobie przyjemności:) Ja taki sposób wypracowałam i wychodzę na tym bardzo dobrze:)

 • Avatar

  michaniu Kwi 29 2010 - 17:06

  Ale ja Wam diety nie wypominam tylko sobie 😀 Bo jeśli zacznę próbować te wszystkie czekolady to… to będzie kaloryczna dieta 😀

Zostaw komentarz

Imię (wymagane)

Strona www